Skip to main content
Sprog:
Danish
German
English
French
Italian
Spanish
Swedish
Dutch
Finnish
Forsendelse:
Tyskland
shop@bierothek.de
Die Bierothek®
Einloggen / Anmelden
Einloggen / Anmelden
Warenkorb:
Warenkorb
0
Menü
Betegnelse ølnavn eller EAN
Alle øl
Abonnementer
Nye hits
Pakker
Ølpakker
Bryggeripakker
Gavepakker
Alle pakker
Bryggerier
øl stilarter
øl stilarter
International Lager
Mørk og sort øl
Tyske pilsnerøl
Bayersk bleg
Pilsner
Bock øl
Røgede øl
Kölsch og Altbiers
Hvedeøl
Flerkorns øl
UK/US Ales
India Pale Ale
Porter og Stout
Byg Vin
Belgisk ale
Sure øl
Frugt-, urte- og krydderøl
Fadlagrede øl
Andre stilarter
Alle øl stilarter
kategori
Ikke-alkoholholdige øl
Ikke-alkoholholdige drikkevarer
Bayersk øl
Belgisk øl
Økologiske øl
Dåseøl
Frankisk øl
Glutenfri øl
5L fad
Sommer øl
Vinterøl
Alle kategori
Gaver
Ølprodukter
Briller & Co.
Kuponer
Store flasker
Merch
Ølpakker
Spiritus
Alle gaver
Tilbud %
Forsendelse
Leverandøroplysninger
Close
amber
Camba
Varelageret er ved at løbe tør leveringstid 1-3 dage
€ 5,59
EINWEG
0,44 L CAN € 12,11 / L
1
2
3
4
5
6
Tilføj til kurv
* Priserne er inklusiv lovpligtig moms plus.
Forsendelse
plus
depositum
€ 0,25
* Priserne inkluderer forbrugsafgift
Info
kunde anmeldelser
(0)
Indhold
0,44 Liter can
bryggeri
Camba
Bierothek® ID
10025107
Vægt
0.44kg(0.45kg with packaging)
depositum
€ 0.25
LMIV
Ansvarlig fødevarevirksomhedsleder (EU)
Camba Bavaria GmbH, Gewerbering 3, 83370
Seeon Deutschland(DE)
MHD
18.06.2028
Ølregion
Deutschland
Øl stil
UK/US Ales
Øl kategori
bayerske øl
,
dåseøl
Mad anbefaling
forret
: Light Ales: Frisk salat / Dark Ales: Linsesuppe
hovedret
: Lys ale: stegt fisk / Dark ale: vildtretter
dessert
: Light Ales: Frugtmuffins / Dark Ales: Chokoladekage
Alkoholindhold
7.2 % vol
Bitter sammenhold
20 IBU
Original urt
16.4 ° Plato
Punktafgift
€ 0,26
Autenticitet af kundeanmeldelser
Tilføj anmeldelse
Navn
E-mail
Din vurdering:
★
★
★
★
★
★
★
★
★
★
★
★
★
★
★
kommentar
↻
Jeg giver hermed samtykke til, at BCT - Beverage Commerce Technologies GmbH behandler mine personoplysninger med henblik på at behandle min anmodning og enhver efterfølgende indgåelse af en kontrakt. Jeg er klar over, at jeg til enhver tid kan tilbagekalde dette samtykke med virkning for fremtiden ved at
sende en e-mail til shop@bierothek.de.
Vi informerer dig om, at tilbagetrækning af din samtykket påvirker ikke lovligheden af den behandling, der udføres på grundlag af dit samtykke indtil tilbagetrækningen. Yderligere oplysninger kan findes i vores
databeskyttelseserklæring
.
Send anmeldelse
GRATIS ØLRÅD
Har du spørgsmål til denne øl? Vi er her for dig.
shop@bierothek.de
detailhandlere eller restauratører
Du willst größere Mengen günstiger einkaufen?
grosshandel@bierothek.de
Vor-Ort-Check
Der er Amber fra Camba også i min afdeling?
Tjek nu
Andre kunder synes også, de er lækre!
UK/US Ales
Hop Gun
Camba
€ 5,39
EINWEG
0,44 L CAN - € 12,25 / LTR
decrease quantity
increase quantity
Tilføj til kurv
India Pale Ale
Camba Island
Camba
€ 6,29
EINWEG
0,44 L CAN - € 14,30 / LTR
decrease quantity
increase quantity
Tilføj til kurv
Dunkles und Schwarzbier
|
India Pale Ale
Black Shark
Camba
€ 6,09
EINWEG
0,44 L CAN - € 13,84 / LTR
decrease quantity
increase quantity
Tilføj til kurv
Helles
Hell
Camba
€ 3,39
EINWEG
0,44 L CAN - € 7,70 / LTR
decrease quantity
increase quantity
Tilføj til kurv
Weitere Stile
Chiemsee Pale
Camba
€ 4,39
EINWEG
0,44 L CAN - € 9,98 / LTR
decrease quantity
increase quantity
Tilføj til kurv
Dunkles und Schwarzbier
|
Deutsche Lagerbiere
Chiemsee Black
Camba
€ 4,39
EINWEG
0,44 L CAN - € 9,98 / LTR
decrease quantity
increase quantity
Tilføj til kurv
Mehrkornbiere
|
Weizenbiere
Nelson Reloaded
Camba
€ 5,39
EINWEG
0,44 L CAN - € 12,25 / LTR
decrease quantity
increase quantity
Tilføj til kurv
Frucht-
|
Mehrkornbiere
|
Weitere Stile
Chiemsee Wit
Camba
€ 4,29
EINWEG
0,44 L CAN - € 9,75 / LTR
decrease quantity
increase quantity
Tilføj til kurv
Deutsche Lagerbiere
Chiemsee Hopla
Camba
€ 4,39
EINWEG
0,44 L CAN - € 9,98 / LTR
decrease quantity
increase quantity
Tilføj til kurv
India Pale Ale
IPA
Camba
€ 5,59
EINWEG
0,44 L CAN - € 12,70 / LTR
decrease quantity
increase quantity
Tilføj til kurv
Tilføjet til kurv
Close
Tilføjet til kurv
Ingredienser og allergener
Kuponbesked
Leverandøroplysninger
Close
Butikstjek
Close
Camba
Kontakt venligst din lokale afdeling for at kontrollere, om produktet er tilgængeligt.
Die Bierothek® Bamberg
0951 / 185 431 21
Besøg ølbaren®
Die Bierothek® München
089 / 901 558 89
Besøg ølbaren®
Die Bierothek® Nürnberg
0911 / 490 681 06
Besøg ølbaren®
Die Bierothek® Regensburg
0941 / 586 134 97
Besøg ølbaren®
Die Bierothek® Stuttgart
0711 / 652 257 80
Besøg ølbaren®